Köşk

Köşk Şirince'nin üst ucunda, tüm köye, bağlara ve dağlara hakim 3 katlı bir 2001 yılında onarılıp hizmete girdi. Kısmen rahmetli halamız Selma Keresteciyan'dan kalan eşya ile döşendi. Paris operasında soprano olan rahmetli büyükteyzemiz İris Bülbülyan'ın plakları da sonunda buraya geldi. "Eskiden insanlar ne rahat evlerde yaşarmış" dedirten bir yer oldu.

Köşkte hiçbiri diğerinin aynı olmayan beş odamız var. Bir numara oldukça görkemli, mumla aydınlatılan camekanlı banyoda antika ayaklı küvet var. İki numaranın duvarları eskiden Selçuk'ta yaşayan deli bir ressamın yaptığı Roma tarzı fresklerle kaplı. Üç numaradaki portreler akıldan çıkacak gibi değil. Dört numaranın manzarası müthiş. Beş numara sevimli, kütüphanenin yanı başında; gece kütüphane ile oturma odası sizin.

Terasta nefis manzaralı restoranımız var. Yazın alt setteki teraslarda yemek servisi veriyoruz. Bahçedeki mermer havuzun hikayesi ilginçtir, merak eden olursa anlatırız.

Köşke televizyon sokmuyoruz. Müziği de Bach ile Haydn civarında tutmaya çalışıyoruz. Buna karşılık binanın her yerinde wireless internet var, tabii ki ücretsiz.

Ekip üniformasız, kravatsız, bizim yanımızda yetiştiler. Hepsi şeker gibi.